Тренировки

vEveresting у Zwift

Одна із чудових забавок для довгих зимових покатеньок. Здається нескладною, але насправді досить вибаглива до технічної та психологічної підготовки. 

Розповім про свою невдалу спробу виконати цей челендж, та помилки яких я припустився:

 1. Я готувався до події десь тиждень. Скоріш планував. Вагався чи їхати без підготовки, але вирішив, що маю достатню форму. Зробив тестовий заїзд.
 2. Підготував велосипед, почистив трансмісію, налаштував посадку. Тут все гаразд. 
 3. Пройшов так званий курс з vEveresting на сайті everesting.cc. Це безкоштовно і насправді корисно. Декілька порад не виконав, і це стало причиною сходу з челенджа. 
 4. Стартувати вирішив о 9 ранку у неділю, напередодні вихідного 27.12. Розумів, що прямо ходити буде складно і буде потрібний день для відновлення. 
 5. Моє обладнання: Scott Addict шосейний, розрахунок 52-36 та сзаду 11-25. (Це перша помилка)
  Турбо тренажер Wahoo Kickr 2019 року, powermeter Quark, Zwift та Alpe du Zwift (1026m набір висоти) в якості майданчику для еверестінгу.
 6. Важливо! Для виконання вправи за правилами everesting.cc треба зважитись, оновити вагу в налаштуваннях, змінити параметр складності відтворення рел‘єфу на Складний. (Це друга причина).  
 7. Почав із запізненням, але в гарному стані. Від самого початку підьйому, я зрозумів, що мені не вистачає зірок в касеті. 25 на напів компакті, це зовсім не мій варіант. Було складно тримати каденс, та я одразу ставав на ноги. 200 ватів середня потужність від самого початку — це самогубство, я це зрозумів десь на висоті 500м. 
 8. Злажу з велосипеда, замінюю касету на 11-28. Трохи легше. Здолав першу 1000. Але потужність досить висока 170-180 як для запланованої 140 на всю дистанцію. 
 9. Кожну годину роблю знимок екрану Zwift для доказу проходження, в разі технічних негараздів. 
 10. Зміна касети призвела до неочікуваних приколів перемикача, 3 рази отримав клін ланцюга між валом та касетою. Втратив півгодини на витягання, забруднився, втратив наснагу. 
 11. Харчувався вермішелю, солоними помідорами. Пив достатньо. 
 12. Коли витягав ланцюг з касети, торкнувся валу Kickr і трохи злякався, бо він був дуже гарячий, десь так 80 градусів. Почитав про це явище, це нормально, але потрібно додати охолодження. Повернув вентилятор частково на спину та на вал кікера. Допомогло. 
 13. На 3й тисячі почав втрачати темп, каденс 40-50. Пульс 160, вати десь 160-170. Складно. 
 14. Розумію, що 8848 я так не здолаю. На кожну тисячу я витрачав 2 години в середньому, з відпочинком 10 хвилин, які ви маєте на спуску. Це був найгірший план – 16 годин. Але ні з такими втратами потужності, та робою на ногах 50-60% часу. 
 15. Зупиняюсь. Замовляю в Велобазарі свій улюблений компакт 50-34 та касету 11-28. Це мій улюблений гірний розрахунок. Можу їхати в седлі, довго і з задоволенням.
 16. Мій результат на знимку та за посиланням:
 17. Буду їхати вдруге. 

Про помилки та корисні поради:

 1. Розрахунок трансмісії треба гірний, ні як інакше. Можна обрати інший менш крутий схил, але це компроміс. 
 2. Спробуйте поїздити на Складному режимі Zwift. Це інша справа, ніякого ERG згладжування градієнту, це відчутно. 
 3. Вдягніть рукавички, майте готову нормальну їжу десь поряд, замовте піцу на вечір, майте сік або інші вуглеводні напої. Подумайте як відновити сольовий баланс, майте Боржомі поряд. 
 4. Вдягайте щось на голову від поту, та використовуйте крем на іншій бік тіла щоб не подразнювати шкіру. 
 5. Пройдіть курс everesting.cc
 6. Перевірте якість з’єднання Інтернету та пристрів до Zwift. Використовуйте Zwift Companion для керування зворотнім рухом та ще можна поспілкуватись з охочими вас підтримати в цьому челенджі. 
 7. Майте когось поруч (vSherpa) для допомоги. Моя дружина погодилась, за що я був їй вельми вдячний. 

Бажаю вам сил та витримки пройти через цей іспит. Це складно. Дуже. 

Далі буде. 

Добавить комментарий

Кликните, чтобы добавить мнение

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.